Bezpieczeństwo zdjęć ślubnych czyli jak fotograf ślubny zabezpiecza Wasze zdjęcia

Dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć Wam kilka słów na temat zabezpieczenia Waszych zdjęć przed utratą lub zniszczeniem. Tym z Was, którzy zdecydowali się na współpracę z nami pozwoli to spać spokojnie a pozostałym pomoże być może w wyborze fotografa.

Bezpieczeństwo Waszych zdjęć

Zacznijmy od początku. Już podczas wykonywania zdjęć każdy fotograf, a przede wszystkim fotograf ślubny (z powodu niemożności powtórzenia zdjęć) powinien zadbać o zabezpieczenie Waszych zdjęć tak, aby w przypadku awarii sprzętu czy uszkodzenia karty pamięci nie utracić ich bezpowrotnie. Najlepszym rozwiązaniem, jakie i my stosujemy,  jest wykorzystanie do pracy aparatów mających możliwość zapisywania zdjęć  na dwóch kartach jednocześnie. Właśnie po to,  aby w przypadku awarii  karty głównej materiał można było odzyskać z drugiej karty zapasowej. Unikamy w ten sposób bardzo niekomfortowej i stresującej sytuacji, kiedy to fotografie z wyjątkowej i niepowtarzalnej uroczystości jaką jest ślub zostają stracone. Dodajmy, że na obu kartach zdjęcia zapisywane są te same zdjęcia oraz w takiej samej jakości.

Bezpieczeństwo a uszkodzenie sprzętu

Kolejnym zabezpieczeniem jakie stosujemy są dodatkowe aparaty równie profesjonalne jak podstawowe nasze modele i w pełni kompatybilne z wszystkimi obiektywami. Nie tyle chronią nas one przed utratą zrobionego materiału, co zapewniają w ogóle możliwość pracy w przypadku awarii głównego sprzętu fotografującego. Oprócz aparatów mamy zdublowany dosłownie każdy sprzęt: lampy błyskowe, obiektywy, komputery.

Bezpieczeństwo zdjęć po przyjściu do domu

Po przyjściu fotografa do domu z Waszego wesela nadchodzi czas na zgranie materiału na lokalne zasoby. W naszym przypadku lokalne zasoby stanowi  dysk twardy komputera oraz inny dysk jako kopia bezpieczeństwa w przypadku awarii lokalnego dysku twardego. Poniższy schemat obrazuje jak to u nas wygląda. Stosujemy zasadę przetrzymywania kopi 3:2:1. Trzy kopie – dwie w domu, jedna poza nim.

Fotograf ślubny Lublin, warszawa

Bezpieczeństwo zdjęć a nieszczęśliwe przypadki

Dodatkowo my zabezpieczamy się wykonaniem kopii danych zapisywaną poza miejscem naszego zamieszkania tak, aby w przypadku pożaru, przepięcia lub innego zdarzenia losowego nie utracić cennego materiału. Taka kopia jest bardzo ważna, ponieważ czasami jest jedyną, z której można odzyskać dane.

Należy pamiętać iż Wasze zdjęcia są przechowywane w naszym archiwum. W przypadku zgubienia, uszkodzenia nośnika zawsze możecie się do nas zwrócić z prośbą o kopię zdjęć.

Wszystkie te operacje tworzenia dodatkowych kopii wykonywane są automatycznie co eliminuje nasze błędy.

Menu